O mnie

mgr Anna-Maria Stelmach

Jestem absolwentką dietetyki po Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Licencjat z tego przedmiotu ukończyłam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, gdzie aktualnie jestem po czwartym roku doktoratu z dziedziny nauk o zdrowiu.

Specjalizuję się przede wszystkim w dietach redukujących, eliminujących oraz żywieniem w zespole metabolicznym oraz różnych jednostkach chorobowych, takich jak cukrzyca, miażdżyca, choroby układu krążenia, dna moczanowa, choroby tarczycy oraz układu pokarmowego.
Pracuję również z kobietami planującymi ciążę, w ciąży oraz karmiącymi, a także dziećmi.
Dzięki profesjonalizmie, do każdego pacjenta mam indywidualne podejście, a plan żywieniowy jest dostosowany do potrzeb klienta z uwzględnieniem jego upodobań kulinarnych oraz stanu zdrowia.

Poza poradnictwem indywidualnym, przyjmuję pacjentów w Centrum Medycznym KLARA w Częstochowie. Pracowałam również w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach, gdzie przygotowywałam plany żywieniowe dla pacjentów szpitala oraz prowadziłam edukację żywieniową dla kobiet w okresie okołoporodowym („Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy”). Wykładam również dietetykę w szkole policealnej TEB w Częstochowie i Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu, dzięki czemu mogę się cały czas rozwijać i zwiększać swoje doświadczenia. Prowadzę szkolenia z zakresu zdrowego odżywiania dzieciom w przedszkolach oraz szkołach podstawowych.

Ukończyłam liczne szkolenia, m.in. żywienie w diecie wegańskiej i wegetariańskiej, mikrobiom, a organizm człowieka oraz specyficzne problemy zaburzania. W czasie studiów brałam udział w projekcie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy pod nazwą „Wiem, co jem!”, zajmującym się edukacją żywieniową dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Dietetyka jest dla mnie wielką pasją. Uwielbiam mieszać produkty, tworząc nowe, zdrowe potrawy, które mogę wykorzystywać w tworzeniu jadłospisów.

W wolnym czasie, poza gotowaniem, lubię podróżować, czytać książki o tematyce dietetycznej, interesuje się również sportem.

mgr. Anna-Maria Stelmach
mgr. Anna-Maria Stelmach